W każdym naszym działaniu zmierzamy do szeroko pojętej integracji i właśnie ona jest naszym głównym celem. W ramach działaności Stowarzyszenia odbywają się:

COMIESIĘCZNE SPOTKANIA INTEGRACYJNE

W I niedzielę każdego miesiąca spotykamy się w salkach parafii św. Anny w Zabrzu na wspólnej Eucharystii po której następuje spotkanie integracyjne - wymiana wydarzeń z całego miesiąca, pogawędki, poczęstunek przy kawie i ciastku i organizowanie wydarzeń na nadchodzący miesiąc. 

W II niedzielę każdego miesiąca spotykamy się w siedzibie naszego Stowarzyszenia - Dom Rekolekcyjny Diecezji Gliwickiej, ul. Bytomska 39 w Zabrzu Biskupicach na wspólnej Eucharystii a następnie na spotkaniu integracyjnym. W tym wydarzeniu udział biorą przede wszystkim dzieci z rodzicami, które w naszej wspólnocie planują przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, bądź ich uroczystość już się odbyła. 

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE I WIELKOPOSTNE

Dwa razy w roku spędzamy 3 dni w zaprzyjaźnionym ośrodku w Reptach Śląskich - u ojców salezjanów. Tam odbywają się nasze rekolekcje - czas wyciszenia i przygotowania się na święta Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. 

TURNUS REHABILITACYJNO-REKOLEKCYJNO-WYPOCZYNKOWY

Od kilkunastu lat wyjeżdżamy zazwyczaj w drugiej połowie lipca na dwutygodniowy wyjazd do Głogowa - do zaprzyjaźnionego ośrodka prowadzonego przez Cichych Pracowników Krzyża. Tam przeżywamy wspólne rekolekcje, uczestniczymy w zabiegach rehabilitacyjnych i spędzamy czas ze sobą ładując "akumulatory" na cały rok codzienności. Tam właśnie szczególnie widać złączenie dwóch światów - świata Osób Niepełnosprawnych i osób sprawnych. Oczywiście co roku poszukujemy wolontariuszy, bo bez Was, turnus by się nie odbył.

WYCIECZKI, OGNISKA, WYJŚCIA DO KINA, TEATRU

Nie sposób zliczyć wszystkich naszych wyjść do kina, teatru, na basen, ognisk czy wycieczek. W ciągu roku, w miarę możliwośći staramy się organizować tego typu spotkania jak najczęściej. Informacje pojawiają się na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz są podawane na naszych cyklicznych spotkaniach. 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO DZIAŁANIA Z NAMI! ZARÓWNO OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE JAK I WOLONTARIUSZY NAPISZ DO NAS, BĄDŹ ZADZWOŃ!