Mamy Księdza Laureata!

Wczoraj, 14.07.2018 w Teatrze Nowym w Zabrzu odbyła się gala wręczenia wyróżnień św. Kamila. W tym roku jednym z laureatów był ks. Henryk. To był dzień pełen emocji i wzruszeń. Niezmiernie mocno cieszymy się, że Szanowna Kapituła wyróżniła naszego Pasterza! 

Gość Niedzielu już o tym pisze: PRZECZYTAJ 

Radość!

Z wielką radością i szczęściem przekazujemy poniższą informację: 

Uroczystość wręczenia honorowych wyróżnień im. św. Kamila już w sobotę!

W sobotę 14 lipca w Teatrze Nowym w Zabrzu odbędzie się uroczyste wręczenie honorowych wyróżnień im. św. Kamila.

 

W tym roku laureatami zostali:

dr Alicja Pigoń-Węgiel - lekarz diabetolog, organizatorka pierwszego domowego hospicjum na terenie miasta Zabrze;

prof. dr hab. n. med. Andrzeja Lekston - wybitny kardiolog;

ks. Henryk Bardosz - zabrzański kapłan zajmujący się tematyką osób niepełnosprawnych.

Uroczystość uświetni koncert sopranistki i wokalistki Izabeli Kopeć. W niedzielę 15 lipca 2018 r. o godz. 12.15 w kościele pw. św. Kamila odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji parafii i miasta.

Propozycja - SZPITAL DOMOWY

Dostaliśmy propozycję udzialu w projekcie "Szpital Domowy". Może ktoś będzie chciał skorzystać? W rozwinięciu tego postu znajdują się szczegółowe informacje. Zachęcamy! ; ) 

więcej

Turnus w Głogowie

Nasz turnus już za kilka dni. Podajemy najważniejsze informacje: 

1. Wyjeżdżamy w poniedziałek, 16.07. Spotykamy się na dworcu PKP w Gliwicach o godzinie 8.30. Prosimy o punktualność! 

2. Bagaże można przywieźć w niedzielę, 15.07 od godziny 16.00 do Domu Rekolekcyjnego bądź oddać w dniu wyjazdu na dworcu w Gliwicach. 

3. Po przyjeździe będzie obiad, prosimy mieć do na uwadze pakując prowiant na podróż.

4. Prosimy nie zapomnieć o wszelkiego rodzaju dokumentach (wszystkich legitymacjach, dowodach). Jak również prosimy pamiętać o lekach i dołączonej do nich rozpisce z sposobem dawkowania. 

5. Wracamy 30.07. ok. godz. 18.30 na gliwickim dworcu. 

 

W razie pytań można dzwonić: tel. 666998613. 

Okopanie Domu

Na placu budowy naszego Domu pojawiły się maszyny i trwa jego okopanie. To kolejny etap. Następnym będzie już wykończenie środka budynku. Ciągle poszukujemy sponsorów. Chcesz pomóc? KLIKNIJ i dowiedz się więcej!

W galerii kilka zdjęć z placu budowy - ZOBACZ

Wszystkiego dobrego!

Dziś (15.06) nasz Ksiądz Henryk obchodzi swoją kolejną rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji składamy Ci, drogi Księże najserdeczniejsze życzenia! Niech Bóg błogosławi, Matka Boża wyprasza wszystkie potrzebne łaski. My zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci!

Szczęść Ci Boże!

 

Członkowie i Sympatycy KSN MiCz

Pierwsza Komunia Święta Julii i Marcina

W minioną niedzielę Julia i Marcin pierwszy raz przyjęli Pana Jezusa do swoich serc. Chwile niezapomniane. Zdjęcia z tej pięknej uroczystości pojawią się lada moment - drobne problemy techniczne. 
Niemniej jednak Julii i Marcinowi składamy najserdeczniejsze życzenia! Żeby ta niedzielna radość po przyjęciu Pana trwała w Was zawsze!

DZIĘKUJEMY!

Baaaaaardzo dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku przekazali 1% podatku na nasze Stowarzyszenie. Dzięki Wam będziemy mogli budować dalej Dom, w którym prawdziwą rodzinę stworzą Osoby Niepełnosprawne! 

UWAGA!!! CZERWCOWE SPOTKANIA!

W czerwcu, wyjątkowo czekają nas drobne zmiany w godzinach naszych comiesięcznych spotkań. 

Spotkanie w salkach parafii św. Anny, 3.06. o godzinie 14.00.

Spotkanie w Domu Rekolekcyjnym w czasie którego Julia i Marcin przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc (zapraszamy 100 razy bardziej!) - 10.06. godz. 12.00. 

Przekażcie wszystkim! 

Multikino

Idziemy znów do kina! ; ) 
W najbliższą sobotę (28.04) wybieramy się do zabrzańskiego Multikina. Idziemy na film pt. Piotruś Królik (CZYTAJ). W zabrzańskim Multikinie widzimy się o godz. 11:00. Do zobaczenia! 

Spotkanie grupy młodszej, 15.04.2018

15 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie dzieci. Po wspólnej Eucharystii wysłuchaliśmy ogłoszeń i zasiedliśmy do wspólnego stołu, by przy kawie i ciastkach troszkę poplotkować. W naszej galerii kilka zdjęć, zapraszamy! 

ZDJĘCIA - PRZEJDŹ

1%