Planujemy wycieczkę!

EDIT!!! ZMIANA DATY!!!! 20.10. organizujemy wycieczkę. Tym razem wybieramy się do Beskidu Śląskiego (Ustroń, Wisła, okolice). Dzień pełen atrakcji. Zapraszamy do wspólnie spędzonej soboty. 

Zapisy: Sonia Burek, tel. 666998613

Koszt: 10 zł członkowie, 30 zł nie-członkowie Stowarzyszenia.

Przekazujcie dalej, liczba miejsc ograniczona do liczby siedzeń w autokarze. 

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

W dniach 16-18 sierpnia odbyła się kolejna piesza pielgrzymka na Jasną Górą, w której znów nasza wspólnota nie zawiosła. Razem z naszymi Osobami Niepełnosprawnymi grupa Wolontariuszy dzielnie kroczyła i wypraszała u Matki potrzebne łaski. 

W galerii pojawiło się troszkę zdjęć, zapraszamy do zobaczenia! PRZEJDŹ 

Wspomnień czar...

Czas biegnie coraz szybciej. Turnus już na dobre przeszedł do historii. Pozostały wspomnienia. Oczywiście najważniejsze to te w głowie i sercu, ale są jeszcze te technologiczne. Zachęcamy do obejrzenia nie tylko zdjęć, ale też filmiku podsumowującego nasz turnus. A jednocześnie przypominamy, że za rok nasz kolejny turnus. Mówcie już teraz o tym, że potrzebujemy siły WOLONTARIATU! ZOBACZ FILM

Wspomnienia

Reportaż TVZ z sobotniej (14.07) gali wręczenia nagród św. Kamila, którą otrzymał nasz ks. Henryk. Zapraszamy do zobaczenia! PRZEJDŹ 

Mamy Księdza Laureata!

Wczoraj, 14.07.2018 w Teatrze Nowym w Zabrzu odbyła się gala wręczenia wyróżnień św. Kamila. W tym roku jednym z laureatów był ks. Henryk. To był dzień pełen emocji i wzruszeń. Niezmiernie mocno cieszymy się, że Szanowna Kapituła wyróżniła naszego Pasterza! 

Gość Niedzielu już o tym pisze: PRZECZYTAJ 

Radość!

Z wielką radością i szczęściem przekazujemy poniższą informację: 

Uroczystość wręczenia honorowych wyróżnień im. św. Kamila już w sobotę!

W sobotę 14 lipca w Teatrze Nowym w Zabrzu odbędzie się uroczyste wręczenie honorowych wyróżnień im. św. Kamila.

 

W tym roku laureatami zostali:

dr Alicja Pigoń-Węgiel - lekarz diabetolog, organizatorka pierwszego domowego hospicjum na terenie miasta Zabrze;

prof. dr hab. n. med. Andrzeja Lekston - wybitny kardiolog;

ks. Henryk Bardosz - zabrzański kapłan zajmujący się tematyką osób niepełnosprawnych.

Uroczystość uświetni koncert sopranistki i wokalistki Izabeli Kopeć. W niedzielę 15 lipca 2018 r. o godz. 12.15 w kościele pw. św. Kamila odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji parafii i miasta.

Propozycja - SZPITAL DOMOWY

Dostaliśmy propozycję udzialu w projekcie "Szpital Domowy". Może ktoś będzie chciał skorzystać? W rozwinięciu tego postu znajdują się szczegółowe informacje. Zachęcamy! ; ) 

więcej

Turnus w Głogowie

Nasz turnus już za kilka dni. Podajemy najważniejsze informacje: 

1. Wyjeżdżamy w poniedziałek, 16.07. Spotykamy się na dworcu PKP w Gliwicach o godzinie 8.30. Prosimy o punktualność! 

2. Bagaże można przywieźć w niedzielę, 15.07 od godziny 16.00 do Domu Rekolekcyjnego bądź oddać w dniu wyjazdu na dworcu w Gliwicach. 

3. Po przyjeździe będzie obiad, prosimy mieć do na uwadze pakując prowiant na podróż.

4. Prosimy nie zapomnieć o wszelkiego rodzaju dokumentach (wszystkich legitymacjach, dowodach). Jak również prosimy pamiętać o lekach i dołączonej do nich rozpisce z sposobem dawkowania. 

5. Wracamy 30.07. ok. godz. 18.30 na gliwickim dworcu. 

 

W razie pytań można dzwonić: tel. 666998613. 

Okopanie Domu

Na placu budowy naszego Domu pojawiły się maszyny i trwa jego okopanie. To kolejny etap. Następnym będzie już wykończenie środka budynku. Ciągle poszukujemy sponsorów. Chcesz pomóc? KLIKNIJ i dowiedz się więcej!

W galerii kilka zdjęć z placu budowy - ZOBACZ

Wszystkiego dobrego!

Dziś (15.06) nasz Ksiądz Henryk obchodzi swoją kolejną rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji składamy Ci, drogi Księże najserdeczniejsze życzenia! Niech Bóg błogosławi, Matka Boża wyprasza wszystkie potrzebne łaski. My zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci!

Szczęść Ci Boże!

 

Członkowie i Sympatycy KSN MiCz

Pierwsza Komunia Święta Julii i Marcina

W minioną niedzielę Julia i Marcin pierwszy raz przyjęli Pana Jezusa do swoich serc. Chwile niezapomniane. Zdjęcia z tej pięknej uroczystości pojawią się lada moment - drobne problemy techniczne. 
Niemniej jednak Julii i Marcinowi składamy najserdeczniejsze życzenia! Żeby ta niedzielna radość po przyjęciu Pana trwała w Was zawsze!

1%