Multikino

W najbliższą sobotę, 17.11. wybieramy się do Multikina. Do wyboru dwa seanse. "Planeta Singli 2" - CZYTAJ. Druga opcja to "Klakson i spółka"- CZYTAJ. Zbiórka w zabrzańskim Multikinie o godzinie 10:50. Do zobaczenia! ; )

1zł(-ote) serce!

Akcja 1zł(-ote) serce to wielki apel do ludzi o złotym sercu!

Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Modlitwa i Czyn” w Zabrzu buduje DOM, w którym zamieszkają Osoby Niepełnosprawne i stworzą prawdziwą rodzinę. Dom ten w stanie surowym zamkniętym z gotowymi instalacjami już jest. Przyszedł czas na wykończenie, które wymaga sporego zaplecza finansowego. Zleć przelew stały w wysokości symbolicznej złotówki (oczywiście można tę złotówkę pomnożyć) i przyczyń się do wybudowania czegoś pięknego. Do wybudowania domu, w którym znikną wszelkie ograniczenia.

Okaż nam swoje 1zł(-ote) serce! Przekaż rodzinie, przyjaciołom, wszystkim! Niech tych złotówek będzie jak najwięcej!

 

Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Modlitwa i Czyn”

ul. Bytomska 39

41-803 Zabrze

nr konta: 18 1240 4849 1111 0000 5350 7738

www.modlitwaiczyn.pl

facebook.com/modlitwaiczyn

Listopadowe spotkania integracyjne

4 listopada odbyło się kolejne spotkanie integracyjne grupy starszej. Przed Eucharystią odmówiliśmy różaniec w intencji zmarłych z naszych rodzin i wspólnoty. 

Natomiast 11 listopada odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie dzieci (na kolejnym widzimy się 10 lutego). Po nim zasiedliśmy do wspólnego stołu by przy cieście i kawie świętować urodziny listopadowych solenizantów. Zdjęcia już w naszej galerii, zapraszamy! 

Spotkanie 4.11 - PRZEJDŹ

Spotkanie 11.11 - PRZEJDŹ

Najważniejsze ogłoszenia: 

17.11. wybieramy się do Multikina. Bliższe informacje w najbliższych dniach. 

16.12. widzimy się na wspólnotowej wigilii. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 14:00 w parafii św. Jana Chrzciciela w Zabrzu-Biskupicach. Następnie udamy się do restauracji Beskid. Na wigilię trzeba się ZAPISAĆ. Można to uczynić u Sonii Burek. 

31.12. Organizujemy wspólnotowego Sylwestra. Zapisy u Marty Wojdyły. 

 

 

(*)

Informacja dotycząca pogrzebu śp. ks. Piotra Lewandowskiego: PRZEJDŹ

Dotarły do nas smutne wieści z Boliwii. Zmarł ks. Piotr Lewandowski, nasz wielokrotny rekolekcjonista i przyjaciel wspolnoty... Pamiętajmy o Nim w swoich modlitwach.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

Urodziny w maku

MiCz przejmuje McDonalda
Nasze stowarzyszenie opanowywuje następną restauracje pod tym szyldem. Pierwsza mieści się w Głogowie, mieście do którego już dobre 'pare' lat jeździmy na turnusy. Na które serdecznie zapraszamy.
Tym razem zorganizowaliśmy urodziny-niespodziankę Nikoli.
Wszyscy uczestnicy imprezy pozdrawiają gorąco, a Solenizantce życzymy wszystkiego pięknego i Bożej obecności.

Wycieczka do Ustronia

PODZIĘKOWANIE: Na wstępie chciałabym w imieniu swoim i innych uczestników wycieczki, którzy poruszają się na wózkach inwalidzkich, z całego serca podziękować naszym wolontariuszom, opiekunom i kolegom oraz Księdzu Henrykowi za wasze zaangażowanie
i trud, jaki okazaliście zabierając nas w wymagający, górski teren. Dziękuję za Waszą wytrwałość w walce z ograniczeniami naszych wózków i waszego ciała na bardzo stromych ścieżkach, pokonywanie wszystkich wystających korzeni i kamieni, a tym samym poświęcenie dla naszych chwil radości, własnego zdrowia. Wielkie dzięki, że jesteście z nami! Bóg zapłać…

 

W tę pochmurną sobotę, tj. 20 października 2018 r., wybraliśmy się autokarem w mocnej, bo aż pięćdziesięcioosobowej grupie do miasta Ustroń. Tam mieliśmy okazję zwiedzić Park Leśnych Zwierząt wśród biegających wolno młodych saren, zobaczyć stadko wielkich bizonów i dzików. Uczestniczyliśmy również w robiącym wrażenie pokazie lotów dzikiego ptactwa, a także sów, które bawiły nas dźwiękami, które z siebie wydają. Podczas pokazów mogliśmy zdobyć ciekawe informacje o pochodzeniu i zwyczajach różnych gatunków tych zwierząt. Puste, głodne brzuchy napełniliśmy kiełbaskami pieczonymi na ognisku i gorącą herbatą. Później wybraliśmy się obejrzeć dawną skocznię Adama Małysza „Malinkę”, z której szczytu oglądaliśmy otaczające nas krajobrazy. Miał być jeszcze spacer po Wiśle, ale kapryśna jesienna pogoda pokrzyżowała nasze plany. Zadowoleni powróciliśmy do swoich domów. To była miła wycieczka.

-Magda Arian

 

WYCIECZKA ZOSTAŁA DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW URZĘDU MIASTA ZABRZE

Zobacz zdjęcia - PRZEJDŹ

 

 

Spotkanie grupy młodszej

14 października odbyło się kolejne spotkanie grupy młodszej naszego Stowarzyszenia. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą, której przewodniczył Ksiądz Henryk. Po Eucharystii i wysłuchanych planach na najbliższy czas zasiedliśmy do wspólnego stołu i zajadaliśmy się urodzionowym ciastem naszej Pani Sylwii. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć. PRZEJDŹ

Lady Pank

Lady Pank z gośćmi w katowickim Spodku!

W 1983 r. została wydana pierwsza płyta kapeli Lady Pank, która nazywana przez fanów THE BEST OF, zapisała się jako klasyk w historii polskiej muzyki rockowej. Dziś po 35 latach od swojego debiutu zespół postanowił stworzyć nową wersję tego albumu czyli LP1, do której nagrania zaprosił gości, m. in. wokalistów: Kasię Kowalską, Organka i Krzysztofa Zalewskiego.
W niedzielę 14 października grupa wolontariuszy i niepełnosprawnych KSN MiCZ ponownie zawitała do katowickiego Spodka, aby podczas koncertu na żywo zobaczyć charyzmatycznych artystów, posłuchać i zaśpiewać największe hity Lady Pank: „Kryzysową Narzeczoną”, „Zawsze tam gdzie Ty”, „Fabrykę Małp” oraz wiele innych. To był istny szał pozytywnej energii i porządna dawka dobrej, polskiej muzyki.

 

- Magda Arian

"Siedem uczuć"

7 uczuć” Marka Koterkiego w Multikinie Zabrze

W sobotę, 13 października 2018 r. KSN MiCZ wybrało się do zabrzańskiego Multikina, by razem zobaczyć nowość, która dzień wcześniej zagościła w repertuarze polskich kin. W komedio-dramacie „7 uczuć”, którego reżyserem i scenarzystą jest twórca „Dnia Świra” z 2002 r. Marek Koterski, w sposób emocjonalny, zwrócono uwagę na relacje dzieci z ich rodzicami. Jaki wpływ mają przeżycia wyniesione
z dzieciństwa na nasze dorosłe życie? Czy jako dorośli potrafimy wyrażać swoje uczucia, myśli i sobie z nimi radzić? Film wypełniony czarnym humorem,
z mnóstwem zabawnych dialogów, mających wywołać uśmiech na twarzy widza, równocześnie zmusił nas do zadumy.

 

Ten film trzeba będzie teraz przetrawić”, „Tam było dużo metafor, które trzeba zrozumieć”, „Taki żart na rozładowanie atmosfery” – słyszałam komentarze w trakcie wyświetlania napisów końcowych. Kino opuściliśmy w bardziej „milczących” nastrojach.
- Magda Arian

Wycieczka

W sobotę, 20.10. wyjeżdżamy na wycieczkę do Ustronia, Wisły i okolic. Zbiórka o godzinie 8.00 w Zabrzu Biskupicach naprzeciwko plebani parafii sw. Jana Chrzciciela. Prosimy zabrać ze sobą dokumenty  (w tym legitymacje Osoby Niepełnosprawnej). Powrót w godzinach wieczornych. 

Wycieczka tylko dla osób zapisanych. Są jeszcze ostatnie miejsca. Zapisy do poniedziałku, 15.10. u Sonii Burek. 

Wyjście do kina

W najbliższą sobotę  (13.10.) wybieramy się do kina. Tym razem zapraszamy młodzież i dorosłych. Idziemy na film pt. "Siedem uczuć". W zabrzańskim Multikinie widzimy się o 17.20. Zapraszamy!

[*]

Z głębokim smutkiem informujemy, że w dniu 9 października 2018r zmarła GABRIELA  DYLĄG członkini naszego Stowarzyszenia.

Radość NIEBA racz JEJ dać Panie...

Pogrzeb odbędzie się 11 października o godz. 8.30 w Parafii p.w. św. Augustyna w Lipinach (Świętochłowice ul. Dr. Bukowego 22)

 

1%