Dom powstaje!

Halo, halo! My ciągle budujemy. Łazienki prawie gotowe. Powoli szykujemy się do wejścia w pokoje! Jest cudownie! Z dnia na dzień widać efekty ciężkiej pracy naszych Panów. Wiele oczywiście jeszcze brakuje. Pamiętacie o 1zł(-otym) sercu i o akcji 1%? Mówcie nadal. A tym którzy już nas wspierają, również modlitwą, bardzo dziękujemy! Zobacz najnowsze zdjęcia  

Sylwestrowe wspomnienia

Koniec roku przeżyliśmy wspólnie! Zapraszamy do zobaczenia zdjęć i przeczytania relacji Magdy. 

W ubiegły poniedziałek, wieczorem, nasze osoby niepełnosprawne, wolontariusze oraz nieskończenie uwielbiany  przez wszystkich przewodniczący Stowarzyszenia ks. Henryk Bardosz, spotkali się w Domu Rekolekcyjnym parafii św. Jana w Zabrzu-Biskupicach, aby we wspólnym gronie cieszyć się i świętować nadejście nowego roku 2019. Podczas nocy sylwestrowej miały miejsce pełne radości i śmiechu tańce na parkiecie, mieliśmy okazję najeść się pysznym poczęstunkiem, a nowy rok uczciliśmy uroczystą Mszą Świetą, aby oddać Panu Bogu, wszystkie nasze sprawy.

 

Magda Arian

 

ZDJĘCIA - PRZEJDŹ 

Dobrych Świąt!

Świąt pełnych wiary, nadziei i miłości. Świąt przepełnionych radością z Narodzenia Pana. Świąt, w czasie których na nowo narodzi się Chrystus i zamieszka w Twoim sercu, życiu.

Zarząd i Komisja Rewizyjna KSN MiCz

Spotkanie wigilijne

16 grudnia odbyło się nasze coroczne spotkanie opłatkowe połączone z obchodami kolejnej rocznicy powstania naszego Stowarzyszenia. O godzinie 14:00 w kościele parafii św. Jana Chrzciciela została odprawiona uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. biskup Jan Wieczorek, członek honorowy naszego Stowarzyszenia, któremu dziękujemy za obecność w tym roku i w latach poprzednich. Później przenieśliśmy się do restauracji Beskid, gdzie zasiedliśmy do wigilijnego stołu i świętowaliśmy narodzenie Pana przy śpiewie kolęd. Dziękujemy wszystkim obecnym na tym spotkaniu. Dziękujemy Gospodarzom restauracji, Państwu Urban, że znów mogliśmy u Was gościć. Wszystkiego dobrego! 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - PRZEJDŹ

Dom im. Św. Benedykta

Najnowsze wieści z placu budowy. Od dziś powstają łazienki. Ale to co się  wydarzyło wraca nam wiarę w to, że nasze marzenie wybudowania Domu zostanie zrealizowane wcześniej niż myśleliśmy. Niesamowite! PSB Mrówka z Olkusza okazało nam baaaardzo dużo 1 zł(-otych) serc. Nasza wdzięczność... Nie jest do wypowiedzenia ani opisania. Otrzymaliśmy bardzo dużą ilość kleju i płytek. Wielkie, wielkie dzięki! Niech Pan Bóg stokrotnie wynagrodzi. Zapewniamy o naszej modlitwnej pamięci za wszystkie złote serca! Jesteście cudowni!!

Wszystkiego co piękne!

Dziś, 18.12. Swoje kolejne urodziny obchodzi nasz ks. Henryk. Księdzu Henrykowi życzymy wszystkiego co najpiękniejsze jednocześnie dziękując za całe okazane dobro. Dziś,o godz. 17.00 w parafii św. Jana Chrzciciela zostanie odprawiona Msza w Jego intencji. 

ADWENTOWE REKOLEKCJE 2018

Adwentowi bohaterowie - to temat tegorocznych rekolekcji adwentowych. Ks. Wojciech Maciążek przybliżył nam postacie z biblii takie jak: Maryja, Józef, Jan Chrzciciel, Izajasz. W czasie kazań i konferencji ks. pokazywał nam co warto zaczerpnąć z tych postaci ze sposobu ich postępowania czy też relacji z Bogiem.

      Mnie najbardziej utkwiło, kiedy ks. ukazał czujność Maryji kiedy podczas wesela w Kanie Galilejskiej zauważyła, że zaczyna brakować wina - Jej czujne oczy. Moje oczy też powinny być czujne w patrzeniu na drugiego człowieka. Jak zawsze te dni były przepełnione niesamowitą radością z bycia cząstką naszej wspólnoty. Kolejny raz przeżywałam wzruszający wieczór wigilijny. Ubogaciłam się obecnością uczestników, świadectwem Klaudii oraz Jasełkami w wykonaniu chłopców z ośrodka w Krupskim Młynie. Jeszcze teraz w uszach słyszę piękny śpiew Sandry. Jestem pełna szacunku dla osób, które przygotowały dekorację stołu na Wieczerzę wigilijną oraz pamiątkowe karteczki. 

     Dziękuję wolontariuszom za ich obecność, pomoc. Księdzu Wojtkowi dziękuję za to, że przyjął zaproszenie i był z nami. Za Jego dobre słowo w rozmowach i za treści przekazane w kazaniach i konferencjach.

      Na zakończenie serdecznie dziękuję Beacie i Brygidzie - to dzięki Nim kolejny raz mogliśmy przeżyć niesamowity czas !!!!!!

Beata Gerlich

Zdjęcia z Rekolekcji

więcej

14 lat minęło...

13.12.2004 roku oficjalnie powstało Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół "Modlitwa i Czyn". W ciągu 14 lat wiele się wydarzyło. Wiele udało się zrobić, może nawet komuś pomóc. Ale nasze plany i marzenia są jeszcze większe. Dziś dziękujemy naszym Osobom Niepełnosprawnym, które każdego dnia przez swój uśmiech ładują nam akumulatory. 14 lat minęło... Czekamy na kolejne <3

Kolejna porcja wieści z budowy

Walczymy dalej. Powoli, ale ciągle do przodu. Ogrom prac nas nie przeraża. Choć wymagają one jeszcze większego wkładu finansowego niż myśleliśmy. Dlatego ciągle jesteśmy zmuszeni prosić o wsparcie. Pamiętacie o akcji 1zł(-ote) serce?  A na zdjęciach nasze ogrzewanie. Dom ogrzewany będzie gazem. 

Szlachetna Paczka

W tym roku również my włączyliśmy się w Szlachetna PACZKĘ. Dziękujemy wszystkim naszym Członkom i Sympatykom, którzy dołączyli się do stworzenia takiej wielkiej paki 

"Dom jest tam..."

"Dom jest tam, gdzie chcą, żebyś został dłużej..." 

Kolejny dzień budowy naszego Domu za nami. Trwa rekuperacja, został zakupiony piec, który w tym tygodniu zostanie podłączony. Powoli zaczynamy wykoncznie kolejnych pomieszczeń. Pierwsza była kotłownia. Wiele się dzieje. Wszystkie prace ciągle wymagają wkładu finansowego. Ciągle zbieramy, mówimy, bo chcemy by Osoby Niepełnosprawne mogły stworzyć prawdziwa rodzinę. Bez Waszego wsparcia nie damy rady. Już dziękujemy za to, że jesteście i pomagacie. Ale jesteśmy zmuszeni prosić dalej. Akcja 1zł(-ote) serce trwa. Każdemu złotemu sercu bardzo dziękujemy! Jesteście cudowni! 

1%