Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych 2018
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Wszystkim naszym Osobom Niepełnosprawnym w sposób szczególny dziś dziękujemy za to, że jesteście! Za to czego nas uczycie. Dziękujemy!!!

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Wszystkim naszym Osobom Niepełnosprawnym w sposób szczególny dziś dziękujemy za to, że jesteście! Za to czego nas uczycie. Dziękujemy!!!
Porcja wieści z placu budowy niezwykłego domu. Kotłownia w trakcie wykańczania, dziś podpinają nam gaz. W skrócie DZIEJE SIĘ. A akcja 1zł(-ote) serce trwa. Dziękujemy i prosimy o dalsze rozglaszanie <3
Najnowsze wieści z placu budowy. Aktualnie w powstałym budynku pracują dwie ekipy budowlane. Jedna kładzie płytki w kotłowni, a druga ociepla dach. Dzięki wszystkim 1zł (-otym) sercom możemy myśleć o dalszych planach w bardziej realny sposób. Serdecznie dziękujemy! I znów prosimy, by o akcji 1zł (-ote) serce mówić dalej. Jesteście niesamowici!
Planujemy włączyć się w Szlachetną Paczkę. Więcej informacji w zdjęciu dołączonym do tego posta.
Po długiej przerwie znów zaczęliśmy budowę naszego Domu! Dziś ekipa remontowa opanowała budynek przy ulicy Bytomskiej. Jest cudownie! Znów dziękujemy wszystkim 1 zł(-otym) sercom! (opis akcji we wczesniejszym poscie). Kazdego dnia pojawiają się nowe serduszka na naszym koncie. Dzięki Wam znów uwierzylismy, ze marzenia mogą stać się rzeczywistością. Dziękujemy <3
4 listopada odbyło się kolejne spotkanie integracyjne grupy starszej. Przed Eucharystią odmówiliśmy różaniec w intencji zmarłych z naszych rodzin i wspólnoty.
Natomiast 11 listopada odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie dzieci (na kolejnym widzimy się 10 lutego). Po nim zasiedliśmy do wspólnego stołu by przy cieście i kawie świętować urodziny listopadowych solenizantów. Zdjęcia już w naszej galerii, zapraszamy!
Spotkanie 4.11 - PRZEJDŹ
Spotkanie 11.11 - PRZEJDŹ
Najważniejsze ogłoszenia:
17.11. wybieramy się do Multikina. Bliższe informacje w najbliższych dniach.
16.12. widzimy się na wspólnotowej wigilii. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 14:00 w parafii św. Jana Chrzciciela w Zabrzu-Biskupicach. Następnie udamy się do restauracji Beskid. Na wigilię trzeba się ZAPISAĆ. Można to uczynić u Sonii Burek.
31.12. Organizujemy wspólnotowego Sylwestra. Zapisy u Marty Wojdyły.
MiCz przejmuje McDonalda
Nasze stowarzyszenie opanowywuje następną restauracje pod tym szyldem. Pierwsza mieści się w Głogowie, mieście do którego już dobre 'pare' lat jeździmy na turnusy. Na które serdecznie zapraszamy.
Tym razem zorganizowaliśmy urodziny-niespodziankę Nikoli.
Wszyscy uczestnicy imprezy pozdrawiają gorąco, a Solenizantce życzymy wszystkiego pięknego i Bożej obecności.
PODZIĘKOWANIE: Na wstępie chciałabym w imieniu swoim i innych uczestników wycieczki, którzy poruszają się na wózkach inwalidzkich, z całego serca podziękować naszym wolontariuszom, opiekunom i kolegom oraz Księdzu Henrykowi za wasze zaangażowanie
i trud, jaki okazaliście zabierając nas w wymagający, górski teren. Dziękuję za Waszą wytrwałość w walce z ograniczeniami naszych wózków i waszego ciała na bardzo stromych ścieżkach, pokonywanie wszystkich wystających korzeni i kamieni, a tym samym poświęcenie dla naszych chwil radości, własnego zdrowia. Wielkie dzięki, że jesteście z nami! Bóg zapłać…
W tę pochmurną sobotę, tj. 20 października 2018 r., wybraliśmy się autokarem w mocnej, bo aż pięćdziesięcioosobowej grupie do miasta Ustroń. Tam mieliśmy okazję zwiedzić Park Leśnych Zwierząt wśród biegających wolno młodych saren, zobaczyć stadko wielkich bizonów i dzików. Uczestniczyliśmy również w robiącym wrażenie pokazie lotów dzikiego ptactwa, a także sów, które bawiły nas dźwiękami, które z siebie wydają. Podczas pokazów mogliśmy zdobyć ciekawe informacje o pochodzeniu i zwyczajach różnych gatunków tych zwierząt. Puste, głodne brzuchy napełniliśmy kiełbaskami pieczonymi na ognisku i gorącą herbatą. Później wybraliśmy się obejrzeć dawną skocznię Adama Małysza „Malinkę”, z której szczytu oglądaliśmy otaczające nas krajobrazy. Miał być jeszcze spacer po Wiśle, ale kapryśna jesienna pogoda pokrzyżowała nasze plany. Zadowoleni powróciliśmy do swoich domów. To była miła wycieczka.
-Magda Arian
WYCIECZKA ZOSTAŁA DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW URZĘDU MIASTA ZABRZE
Zobacz zdjęcia - PRZEJDŹ
14 października odbyło się kolejne spotkanie grupy młodszej naszego Stowarzyszenia. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą, której przewodniczył Ksiądz Henryk. Po Eucharystii i wysłuchanych planach na najbliższy czas zasiedliśmy do wspólnego stołu i zajadaliśmy się urodzionowym ciastem naszej Pani Sylwii. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć. PRZEJDŹ
Lady Pank z gośćmi w katowickim Spodku!
W 1983 r. została wydana pierwsza płyta kapeli Lady Pank, która nazywana przez fanów THE BEST OF, zapisała się jako klasyk w historii polskiej muzyki rockowej. Dziś po 35 latach od swojego debiutu zespół postanowił stworzyć nową wersję tego albumu czyli LP1, do której nagrania zaprosił gości, m. in. wokalistów: Kasię Kowalską, Organka i Krzysztofa Zalewskiego.
W niedzielę 14 października grupa wolontariuszy i niepełnosprawnych KSN MiCZ ponownie zawitała do katowickiego Spodka, aby podczas koncertu na żywo zobaczyć charyzmatycznych artystów, posłuchać i zaśpiewać największe hity Lady Pank: „Kryzysową Narzeczoną”, „Zawsze tam gdzie Ty”, „Fabrykę Małp” oraz wiele innych. To był istny szał pozytywnej energii i porządna dawka dobrej, polskiej muzyki.
- Magda Arian
„7 uczuć” Marka Koterkiego w Multikinie Zabrze
W sobotę, 13 października 2018 r. KSN MiCZ wybrało się do zabrzańskiego Multikina, by razem zobaczyć nowość, która dzień wcześniej zagościła w repertuarze polskich kin. W komedio-dramacie „7 uczuć”, którego reżyserem i scenarzystą jest twórca „Dnia Świra” z 2002 r. Marek Koterski, w sposób emocjonalny, zwrócono uwagę na relacje dzieci z ich rodzicami. Jaki wpływ mają przeżycia wyniesione
z dzieciństwa na nasze dorosłe życie? Czy jako dorośli potrafimy wyrażać swoje uczucia, myśli i sobie z nimi radzić? Film wypełniony czarnym humorem,
z mnóstwem zabawnych dialogów, mających wywołać uśmiech na twarzy widza, równocześnie zmusił nas do zadumy.
„Ten film trzeba będzie teraz przetrawić”, „Tam było dużo metafor, które trzeba zrozumieć”, „Taki żart na rozładowanie atmosfery” – słyszałam komentarze w trakcie wyświetlania napisów końcowych. Kino opuściliśmy w bardziej „milczących” nastrojach.
- Magda Arian